„Elgama-Elektronika“ Lenkijos „PGE Dystrybucja“ parduos skaitiklių už 50,6 mln. Eur

Won contests |
2023-07-10
„Elgama-Elektronika“ Lenkijos „PGE Dystrybucja“ parduos skaitiklių už 50,6 mln. Eur

Vilniaus išmaniųjų skaitiklių gamybos įmonė „Elgama-Elektronika“ laimėjo konkursą tiekti išmaniuosius skaitiklius Lenkijos elektros skirstymo operatoriui „PGE Dystrybucja“. Pirmojo projekto etapo vertė siekia 225 mln. zlotų (50,6 mln. Eur), įgyvendinant jį per 18 mėn. planuojama įrengti 660.000 išmaniųjų skaitiklių.

 

„Lenkijoje jau turime patirties ir rinkoje užsitarnavome patikimo tiekėjo statusą – pernai įgyvendinome stambų 108 mln. zlotų kontraktą ir tiekėme išmaniuosius skaitiklius 1,2 mln. klientų turinčiam „Stoen“. Visgi šiemet iššūkis dukart didesnis, nes pasirašėme didžiausią mūsų bendrovės istorijoje sutartį su vienu iš dviejų stambiausių elektros skirstymo operatorių Lenkijoje. Pirmajame etape privalome per 18 mėn. pateikti 660.000 išmaniųjų skaitiklių ir visą užsakymą žadame įgyvendinti iki kitų metų pabaigos“, – pranešime cituojamas Martynas Čereška, „Elgama-Elektronika“ direktorius.

 

Lenkijoje veikia penki elektros skirstymo operatoriai, turintys nuo 1 iki 7 mln. vartotojų. „PGE Dystrybucja“ ir „Energa“ turi po 6 mln. vartotojų ir yra beveik penkis kartus didesni už Lietuvos operatorių „ESO“. Iki 2028 m. Lenkijos tinklai įsipareigoję atnaujinti 80% savo elektros skaitiklių, o iki 2030 m. – visus.

 

„Patekome į dėkingą sektorių, ryžtingai keičiantį pasenusius elektros skaitiklius išmaniais. Todėl įgyvendindami naująjį kontraktą paraleliai dirbame ir ties dar didesniais projektais, auginame bendrovės pajėgumus. Šiemet investuosime 400.000 Eur į laboratorinės ir gamybinės įrangos bei gamybos patalpų modernizavimą, o taip pat iki šimto auginsime savo darbuotojų komandą – intensyviai ieškome elektros inžinierių, IT specialistų, gamybos darbuotojų, administracijos darbuotojų. Didžiausio kontrakto rekordą tikimės greitai pagerinti, o finansiniais rezultatais šiuos metus bendrovei prognozuojame rekordinius“, – teigia vadovas.

 

Prognozuojama, kad  pasaulinė išmaniųjų skaitiklių rinka išaugs nuo 23,1 mlrd. USD 2023 m. iki 36,3 mlrd. USD 2028 m., o prognozuojamu laikotarpiu tikimasi išlaikyti 9,4% metinio augimo tempą.

 

„Skaitmeninių skaitiklių poreikis ir diegimo tempas ES sistemingai auga, o modernizacijos galo dar nesimato – išmani apskaita ES vis dar vidutiniškai įdiegta tik 40% klientų. Net ir 100% klientų skaitiklių į išmanius pakeitusios Ispanija ar Švedija išlieka potencialiomis pirkėjomis. Ispanijoje verslo klientai modernizuojasi lėtai ir vos kiek daugiau nei 40% yra pakeitę skaitiklius. Tuo metu Švedija siekia pakeisti dar 2008 m. įdiegtus išmaniuosius skaitiklius naujos kartos įrenginiais. Ne viena šalis Europoje turi pasenusią elektros tinklų infrastruktūrą,  tačiau yra pasirengusi modernizacijai ir turinti didelį potencialą – tokios yra Čekija, Rumunija, Bulgarija, Kroatija ir šias rinkas siekiame įeiti“, – vardina M. Čereška.

 

Kinijos akcininkų valdomos įmonės 2022 m. apyvarta smuktelėjo 10,2%, iki 22,8 mln. Eur. Visgi 2021 m. turėtą 309.000 Eur nuostolį įmonė pakeitė 319.000 Eur grynojo pelno.